ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Barış Manço

زندگی نامه Barış Manço

تاریخ تولد : 02/06/1943 (سن 76)
محل تولد : Istanbul, Turkey
حرفه(ها) : خواننده، ترانه سرا
سبک ها : راک

زندگی نامه Baris Manco – باریش مانچو

زندگی نامه و بیوگرافی Barış Manço:

باریش مانچو Barış Manço خواننده، ترانه سرای و آهنگساز و برنامه‌ساز تلویزیونی و از مشاهیر موسیقیراک ترکیه بود. وی در تاریخ ژانویه ۱۹۴۳ به دنیا آمد و در تاریخ ۳۱ ژانویه ۱۹۹۹ ازدنیا رفت. باریش مانچو در استانبول به دنیا آمد و در طول زندگی خود حدود ۲۰۰ آهنگ ساخت. بیشتر آهنگهای او به زبانهای گوناگون ترجمه و خوانده شده‌اند از جمله یونانی، بلغاری، فارسی، رومانیایی و عربی. وی کار در زمینه موسیقی را در دوران تحصیلش در بلژیک آغاز کرد. او در دهه ۱۹۷۰ به ترکیه بازگشت. باریش مانچو برای موسیقی و برنامه‌های تلویزیونی که ساخت جوایز متعددی دریافت کرد. در سال ۱۹۹۱ عنوان هنرمند دولت را به دست آورده و موفق به نشان بین‌المللی تکنولوژی گشت. سال ۱۹۹۱ از دانشگاه «حاجت تپه» و سال ۱۹۹۵ از دانشگاه «پاموک قلعه» ترکیه دکترای افتخاری گرفت.

در ژاپن جایزه بین‌المللی فرهنگ و صلح از دانشگاه سوکا(سال ۱۹۹۱) و نشان عالی شرف از بنیاد هنر توکیو (سال ۱۹۹۵)، بلژیک: نشان شوالیه لئوپولدII (سال ۱۹۹۲)و نشان شهروند افتخاری شهر لگو از پرنس لگو (سال ۱۹۹۷)، فرانسه: نشان شوالیه ادبیات و هنر از وزارت فرهنگ و هنر(سال ۱۹۹۲)، ترکمنستان: تابعیت جمهوری ترکمنستان از رئیس جمهور آن کشور (سال ۱۹۹۵)را به دست آورد. او همچنین برای بیش از دویست آهنگ ۱۲ نشان طلا و یک نشان پلاتین گرفت

زندگی نامه Barış Manço

باریش مانچو خواننده و آهنگساز فقید راک ترکیه که در طول 55 سال زندگی اش در نقاط مختلفی از جهان به خصوص در کشورهای محروم آفریقا و آسیا به نفع کودکان بی سرپرست و فقرا کنسرتهای متعددی برگزار کرد و محبوبیت زیادی بین مردم جهان پیدا کرد و به همین جهت از سوی سازمان ملل به عنوان سفیر صلح انتخاب شد او در سال 1999 بر اثر سکته قلبی درگذشت و میلیونها نفر در تشییع پیکر او شرکت کردند.

آلبوم ها:

1975 – 2023 (Yavuz Plak)
1976 – Baris Mancho (C.B.S. Disques)
1979 – Yeni Bir Gün (Yavuz ve Burç Plakçılık)
1980 – Disco Manço (Türküola)
1981 – Sözüm Meclisten Dışarı (Türküola)
1983 – Estağfurullah… Ne Haddimize! (Türkola)
1985 – 24 Ayar (Emre Plak)
1986 – Değmesin Yağlı Boya (Emre Plak)
1988 – Ful Aksesuar’88 Manço: Sahibinden İhtiyaçtan (Emre Plak)
1989 – Darısı Başınıza (Yavuz ve Burç Plakçılık)
1992 – Mega Manço (Emre Plak)
1995 – Müsaadenizle Çocuklar (Emre Plak)
2018 – Golden Rollers (Tunas Tunes)

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: