ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Beyazıt Öztürk

زندگی نامه Beyazıt Öztürk

تاریخ تولد : 12/03/1969 (سن 50)
محل تولد : Bolu, Türkiye
حرفه(ها) : هنرپیشه، شومن، مجری تلویزیون، بازیگر سینما، کمدین و خواننده

زندگی نامه Beyazit Ozturk – بیازیت اوزتورک

زندگی نامه و بیوگرافی Beyazıt Öztürk:

بیازین اوزتورک هنرپیشه و مجری تلویزیون و بازیگر سینما، کمدین و خواننده ترکیه ای است که در سال 1969 در شهر Bolu به دنیا آمده است. بیازیت بیشتر با نام Beyaz (بیاز) شناخته می شود. بیاز که اصالتا از پدری گرجی و اهل آرتوین است در سال 1969 به عنوان دومین پسر خانواده به دنیا آمد. پدر و مادرش هر دو مامور پلیس بودند و به خاطر ماموریت والدین اش دوران ابتدایی و راهنمایی را در مدارس گوناگونی در شرق ترکیه سپری نمود. بیاز بعد از این دوران در دانشگاه  Eskişehir Anadolu Üniversitesi وارد شد و رشته ی مورد علاقه ی خود سرامیک-مجسمه سازی خواند.

بیاز در آن سالها از طرفی به ورزش بسکتبال علاقه داشت و از طرفی سعی می کرد در زمینه برنامه های رادیویی فعالیت کند. در دورانی که تعداد کانال های خصوصی تلویزیون و رادیو در حال افزایش بود او نیز فعالیت های رادیوی خود را افزایش داد. البته به خاطر اینکه نمی توانست حرف (R) ر را خوب تلفظ کند نتوانست در زمینه اجرای برنامه فعالیت کند و در پشت پرده ی برنامه ها حضور داشت.

زندگی نامه Beyazit Ozturk

نقطه اوج زندگی:

یکی از نقطه های اوج و موفقیت بیاز برنامه ی پرطرفداری بود که در سال 1996 در شبکه ی Kanal D آغاز نمود. نام این برنامه فوق العاده Beyaz Show بود و او پس از چند سال فعالیت در کانال Number1، برای اجرای این برنامه ی جدید به این کانال آمده بود. برنامه ای که نام و آوازش سال های سال باعث شد تا نام Beyaz در عرصه ی هنر و تلوزیون ماندگار و جاودان شود. بیاز در اولین قسمت این برنامه Hande Ataizi و Okan Bayülgen را به عنوان میهمان دعوت نموده بود. برنامه Beyaz Show سالهای سال در تلویزیون پخش شد و با میلیون ها بیننده یکی از پر بینده ترین برنامه های تاریخ تلویزیون ترکیه است. بیاز هم اکنون به عنوان یکی از داوران در برنامه Oses Türkiye حضور دارد. این برنامه تلویزیونی هم توسط Acun Ilıcalı ساخته شده است و در کانال Tv 8 پخش می شود. Murat Boz, Seda Sayan, Hadise  نیز دیگر داوران هستند که در برنامه حضور دارند.

دیگر برنامه های تلویزیونی:

2009 – Aileler Yarışıyor – Star TV
2009 – Ucunda 1 Milyon Var – Star TV
2009 – Yetenek Sizsiniz Türkiye – Show TV
2010 – Yok Böyle Dans – Show TV
2018 – Gel Konuşalım – Tv8
2018 – O Ses Türkiye – Tv8

آلبوم ها:

بیاز دو آلبوم موسیقی نیز منتشر نموده است که یکی از آنها در سال 1996 با نام Beyaz Türküler و دیگری در سال 2012-2014 بعد از سریال Yalan Dünya که خودش نیز در ان حضور داشت، با نام Yalan Dünya منتشر شد.

 

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: