ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Burcu Güneş

زندگی نامه Burcu Güneş

تاریخ تولد : 12/08/1975 (سن 44)
محل تولد : İzmir, Turkey
حرفه(ها) : خواننده، ترانه سرا، تنظیم کننده
سبک ها : پاپ

زندگی نامه Burcu Gunes – بورجو گونش

زندگی نامه و بیوگرافی Burcu Güneş:

بورجو گونش Burcu Güneş خواننده و ترانه سرا و آهنگساز ترکیه ای است که در سال 1975 در شهر ازمیر izmir ترکیه به دنیا آمده است. بورجو فرزند Bige Özkan و پدر گیتاریستش Ali Güneş است. کودکی بورجو در محله ی şirinyer ازمیر گذشت. بعد از جدایی و طلاق پدر و مادرش از هفت سالگی با پدرش زندگی کرد. وقتی که بورجو هجده ساله شد تصمیم گرفت تا در کنار  مادرش زندگی کند. در سال 2001 از طرف TAÇSAV به عنوان دختر ایده آل ترک انتخاب شد.

زندگی نامه Burcu Güneş

شروع فعالیت موسیقی بورجو گونش:

بورجو گونش اولین آهنگ و ترانه ی خود را در دوازده سالگی ساخت. در سیزده سالگی زمانی که شروع به خوانندگی در کنار پدرش کرد، تجربه ی اولین کنسرت و اجرا در صحنه را کسب نمود. او در کنار پدرش بار ها و بار ها صحنه گرفتند و به سبک های پاپ و جاز موسیقی اجرا کردند. در آن دوران بورجو شهرت خاصی به دست اورده بود به طوری که در آن دوران او را با لغب “Zenci Gırtlaklı Beyaz Kız” می شناختند. مفهوم این لغب، “دختر سفید پوست با هنجره ی سیاه پوست” است. در هجده سالگی وارد izmir Konservatuarı شد. بورجو گونش در آن سالها هم در بیشتر هتل های ازمیر و در تعطیلات تابستانی در هتل های بودروم صحنه می گرفت.

آلبوم ها:

آلبوم های بورجو گونش با فروش چشمگیری که در آن سالها داشت توانست موفقیت بزرگی را برای او به ارمغان بیاورد. برای مثال آلبوم Tılsım با فروش بیش از 1/000/000 نسخه نام خود را در بین پر فروشترین آلبوم تاریخ موسیقی ثبت کرد.

1998 – Aşk Yarası
2001 – Tılsım
2004 – Ay Şahit
2006 – Ben Ateş Ben Su
2009 – Sihirbaz
2013 – Gül Kokusu
2018 – Anadolu’nun Güneşi

 

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: