ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Hadise

زندگی نامه Hadise

تاریخ تولد : 22/10/1985 (سن 34)
محل تولد : Mol, Belgium
حرفه(ها) : خواننده، ترانه سرا
سبک ها : پاپ

زندگی نامه Hadise – حادیثه

زندگی نامه Hadise

حادیثه آچیق گوز Hadise Açıkgöz خواننده و ترانه سرای معروف ترک که در سال 1985 در بلژیک متولد شده است. حادیثه به عنوان فرزند دوم خانواده در شهر مول بدنیا آمد. او دو خواهر و یک برادر دارد.

حادیثه زمانی که یازده ساله بود پدر و مادرش از هم جدا شدند و در این مدت دوران سخت عاطفی را گذراند. حادیثه بعد از شرکت در مسابقه Idool سال 2003 و با گرفتن پیشنهاد در بلژیک شروع به ساخت آلبوم کرد. در سال 2005 اولین آلبوم رسمی خود به نام sweat را منتشر کرد و با ترانه Stir Me Up در ترکیه و بلژیک شناخته شد. او دومین آلبومش را در سال 2008 به دو زبان انگلیسی و ترکی به نام Deli Oğlan پسر دیوانه منتشر کرد و در این سال نظر همگان را به خود جلب کرد.

حادیثه در سال ۲۰۰۷ در مصاحبه‌ای تلوزیونی اعلام کرد که پس از آنکه بهترین دوستش، کیت رایان، نتوانست جایزه ی شرکت در مسابقات یوروویژن را به دست آورد دیگر قصد ندارد در این مسابقات شرکت کند. اما در سال ۲۰۰۸ با ابراز تمایل نسبت به شرکت در این مسابقات اعلام داشت که کرسی نمایندگی ترکیه را در یوروویژن به عهده خواهد گرفت و در آن دوره از رقابت‌ها ثبت نام کرد.

حادیثه با آهنگ «Düm tek tek» در یوروویژن ۲۰۰۹ شرکت کرد و با امتیاز نهایی ۱۷۷ رتبهٔ چهارم را کسب نمود. این امر یکی از دلایل موفقیت و شهرت او در ترکیه بود.

زندگی نامه و بیوگرافی Hadise

کارهای تلویزیونی حادیثه:

حادیثه در سال ۲۰۰۶  در برنامه ستاره پاپ ترکیه Popstar که حدود ۲۰ میلیون بیننده در هفته داشت حضور داشت. وی همچنین در سال ۲۰۰۸ توانست در کشور بلژیک جزو داوران ایکس فکتور شود. حادیثه از سال ۲۰۱۲ تاکنون به عنوان یکی از داوران برنامه شناخته شده O Ses Turkiye می‌باشد. این برنامه که توسط Acun Ilıcalı ساخته شده و هنرمندان دیگری همچون Murat Boz و Ebru Gündeş و Yıldız Tilbe و Hülya Avşar و Sibel Can و Gökhan Özoğuz حضور داشته اند.

 آلبوم های حادیثه:

Sweat (2005)
Hadise (2008)
Fast Life (2009)
Kahraman (2009)
Aşk Kaç Beden Giyer? (2011)
Tavsiye (2014)
Şampiyon (2017)

شما عزیزان می توانید ترجمه متن آهنگ و آکورد های حادیثه را در پایین این صفحه از سایت لیریکستان مشاهده فرمایید.