ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Hande Yener

زندگی نامه Hande Yener

تاریخ تولد : 12/01/1973 (سن 46)
محل تولد : Istanbul, Turkey
حرفه(ها) : خواننده
سبک ها : پاپ

زندگی نامه Hande Yener – هانده ینر

زندگی نامه و بیوگرافی Hande Yener:

Makbule Hande Özyener که با نام مستعار Hande Yener هانده ینر شناخته میشود، خواننده ی ترکیه ای است. هانده در سال 1973 در محله ی Kadıköy شهر استانبول به دنیا آمد. نام مادرش Yıldız Yazıcı و نام پدرش Erol Özyener می باشد. او یه خواهر دیگر نیز دارد. خواهر بزرگترش پنج سال از او بزرگتر است. هانده در خانواده ای از لحاظ مالی متوسط پروش یافت، مادرش خانه دار و پدرش فوتبالیست بود و در شرکت اتومبیل سازی Ford کار می کرد. هانده در محله Erinköy استانبول بزرگ شد و در دوران نوجوانی عشق به موسیقی زیادی داشت، ولی با نارضایتی خانواده اش نتوانست وارد هنرستان موسیقی شود.

مدرسه را در دوم دبیرستان ترک کرد او به جز درس موسیقی، در دیگر دروس همیشه مشکل داشت. در زمانی که هانده هفده سال داشت، پدرش به خاطر وابستگی شدید به الکل و اختلافات خانوادگی، از مادر هانده طلاق گرفت و این مسئله او را به شدت تحت تاثیر قرار داد. بعد از مدتی یعنی در سال 1990 و در دوران جوانی برای اولین بار  و با شخصی به نام Uğur Kulaçoğlu ازدواج کرد. در همان سال صاحب یک فرزند پسر شد. ولی به خاطر اینکه در سن پایین ازدواج کرده بود با گذشت زمان اختلافت زیادی در بین او و همسرش به وجود آمو و در سال 1994 این ازدواج به طلاق انجامید.

زندگی نامه Hande Yener

شروع فعالیت موسیقی هانده ینر:

در آن سال ها در کنار استاد صداسازی Erdem Siyavuşgil آموزش میدید و از او بسیار تعریف و تمجید می دید، از طرفی هم در تلاش ایجاد ارتباط با خواننده و هنرمند بزرگ ترکیه ای Sezen Aksu که الگوی او بود، سرانجام نتیجه داد. هانده که در آن سالها به عنوان صندوق داری میکرد، دائما در تلاش ایجاد ارتباط با سزن آکسو بود به طوری که از محل کاری که در مدتی در آنجا بود، استعفا داده و در محله ای شروع به کار کرد که می توانست خوانندگان مشهوری را ببیند و از ارتباط با آنها به خود سزن آکسو دست پیدا کند. هانده با خواننده هایی چون  Nilüfer, Şehrazat و Sertab Erener ارتباط برقرار کرد ولی نتوانست حتی بعد از پیدا کردن شماره تماس سزن آکسو و اینکه هر روز پیام صوتی برای اش میفرستاد باز هم نتوانسته بود نتیجه بگیرد. ولی سرانجام با کمک Hülya Avşar توانست با سزن آکسو ملاقات کند و این سروع زندگی جدید و رویایی او بود.

آلبوم ها:

Senden İbaret (2000)
Sen Yoluna… Ben Yoluma… (2002)
Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004)
Apayrı (2006)
Nasıl Delirdim? (2007)
Hipnoz (2008)
Hayrola? (2009)
Hande’ye Neler Oluyor? (2010)
Teşekkürler (2011)
Kraliçe (2012)
Mükemmel (2014)
Hepsi Hit Vol. 1 (2016)
Hepsi Hit Vol. 2 (2017)

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: