ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

ibrahim Tatlıses

زندگی نامه ibrahim Tatlıses

تاریخ تولد : 01/06/1952 (سن 67)
محل تولد : Urfa, Turkey
حرفه(ها) : بازیگر، خواننده، ترانه سرا
سبک ها : Turkish folk music

زندگی نامه ibrahim Tatlises – ابراهیم تاتلیسس

زندگی نامه و بیوگرافی ibrahim Tatlıses:

ابراهیم تاتلیسس İbrahim Tatlıses به جرعت مشهورترین و موفق ترین خواننده ترکیه است که در سال 1952 در داخل غارسی در شهر Şanlı Urfa به دنیا آمد. وی در شهر شانلی‌ اورفا که شهری با جمعیتی متشکل از اعراب، کردها و ترک هاست زاده شد. پدر تاتلیسس از قوم عرب و مادرش کرد می‌باشد. کودکی وی در خانواده‌ای پر جمعیت و فقیر گذشت. ابراهیم تاتلیسس از کودکی کار می‌کرد. وی در اوایل جوانی برای کار به استانبول آمد و مدتی به دست فروشی و فروش نخودچی پرداخت. او در این مدت سختی زیادی را متحمل شد.

بعدها ابراهیم به فعالیت در امور آهن آلات ساختمانی مشغول شد. مهمترین اتفاق زندگی ابراهیم تاتلیسس آشنا شدنش با دوستی بود که در آدانا به فعالیت سینمایی مشغول بود. او صدای ابراهیم را کشف کرد و در واقع درهای شهرت را به رویش باز کرد. از آن پس ابراهیم در کازینوهای آدانا و آنکارا به روی صحنه می‌رفت. در اواسط سال ۱۹۷۰ ابراهیم به استانبول آمد و کار خود را در آنجا ادامه داد.

زندگی نامه ibrahim Tatlıses

موفقیت و شهرت ابراهیم تاتلیسس:

مردم  ترکیه با نام ایبو ibo او را یاد میکنند که مخفف کلمه ابراهیم است. البته لازم به ذکر است که نام یکی از فرزندان ابراهیم تاتلیسس نیز ابراهیم است که نام مخفف اش ido می باشد.  امپراتور İmparator یکی از لقب های متداول ابراهیم تاتلیسس است. ابراهیم با ترانه‌های ترکی‌اش مشهور در ترکیه، آسیای میانه و کشورهای خاورمیانه مثل آذربایجان، ایران، افغانستان ، عراق، سوریه است. ابراهیم درست است که با ترانه‌های ترکی‌اش مشهور شده ولی گهگاه به عربی و کردی نیز ترانه‌ای خوانده‌ است.

وی علاوه بر این، یک تاجر، رستوران‌دار، سازنده شوهای موسیقی تلویزیونی و فعال در زمینه گردشگری است و کانال تلویزیونی مخصوص به خود به نام «تاتلی‌سس» دارد. وی در پروژه‌های ساخت‌وساز در کردستان عراق نیز درگیر بوده‌ است. وی اکنون در شهر ازمیر زندگی می‌کند و رستوران تاتلیسس را تأسیس نموده که هر روز به آنجا سر می‌زند.

ترور ابراهیم تاتلیسس:

در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۱۱ میلادی، ابراهیم تاتلیسس در محله شیشلی استانبول مورد حمله عده ی مسلح قرار گرفت و ترور نافرجام شد. پلیس اعلام کرد که ضارب او از یک خودروی مشکی رنگ اقدام به شلیک چند گلوله کرده و متواری شده ولی جان سالم بدر برد. در این تیر اندازی یک گلوله به سر ابراهیم برخورد نمود و پس از ماه ها بستری شدن و تحت درمان بودن توانست زنده بماند.لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: