ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Seda Sayan

زندگی نامه Seda Sayan

تاریخ تولد : 30/12/1962 (سن 57)
محل تولد : Istanbul, Turkey
حرفه(ها) : خوانند، مجری، بازیگر
سبک ها : پاپ

زندگی نامه Seda Sayan – صدا سایان

زندگی نامه و بیوگرافی Seda Sayan:

صدا سایان خواننده معروف و سرشناس ترکیه ای است که نام اصلی اش Aysel Gürsaçer می باشد. صدا سایان متولد سال 1962 در منطقه ی ایوب شهر استانبول است. البته به خاطر اینکه بتواند در گازینو ها به صورت قانونی خوانندگی کند، شناسنامه خود را تغییر داده و تاریخ تولد خود را به تاریخ 1959 عوض کرده است. صدا سایان یکی از برجسته ترین خواننده ها و مجرییان و بازیگران ترکیه ای است. و البته لازم به ذکر است که صدا سایان ادیتور اولین مجله ی زنانه ی Seda Magazin نیز می باشد.

زندگی نامه Seda Sayan

شروع فعالیت موسیقی صدا سایان:

اولین فعالیت های خود را با خوانندگی اش در سالن های عروسی شروع کرد. وی بعد از سالها خوانندگی در مراسم عروسی، شروع به خوانندگی در گازینو ها و کلوپ های شبانه کرد. صدا سایان بعد از سالها فعالیت در این زمینه توانست در یکی از بزرگترین گازینو های استانبول یعنی Maxim صحنه بگیرد. و البته بعد از مدتی توانست با تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون آشنا شود. همچنین صدا سایان در آن سالها در زمینه انتشار آلبوم نیز شروع به فعالیت کرده بود.

زندگی خصوصی صدا سایان:

صدا سایان برای اولین بار در سال 1987 با Rıdvan Kılıç که یکی از بازیکنان فوتبال ترکیه است ازدواج نمود ولی این ازدواج تنها چند ماه طول کشید. سپس صدا سایان در سال 1990برای دومین بار با شخصی به نام Sinan Engin ازدواج نمود. البته این ازدواج هم بعد از پنج سال یعنی در سال 1995 به طلاق انجامید.

از این ازدواج صدا سایان صاحب یک فرزند پسر شد. سپس وی سه سال با خواننده مشهور ترک Mahsun Kırmızıgül رابطه داشت. بعد از جدایی از ماهسون، در سال 1988 برای بار سوم با شخصی به نام Soner Yapcacık ازدواج نمود و در سال 1989 از او هم جدا شد.

در سال 2000 برای بار چهام ازدواج نمود و نام داماد شماره چهار Tuncak Kıratlı می باشد، البته این ازدواج هم بیشتر از یک سال عمر نداشت. چرا که در سال 2001 این زوج خوشبخت از هم جدا شدند. صدا سایان در سال 2004 برای پنجمین بار ازدواج نمود، پنجمین داماد خوش شناس برادر فوتبالیت معروف ترک Hakan Şükür، بود که نامش Gökhan Şükür می باشد. یک سال بعد صدا سایان دوباره طلاق گرفت.

زندگی خصوصی صدا سایان:

بعد از مدت کوتاهی صدا سایان با خواننده معروف ترکیه Nihat Doğan عقد نمود و البته لازم به ذکر است که نیهات دوغان د راین رابطه بسیار خوش شانس بود چرا که قبل از ازدواج جدا شدند. سپس صدا سایان در سال 2008 با خواننده جوان ترکیه ای Onur Şan ازدواج نمود. مراسم عروسی این زوج خوش بخت در قصر Çağıran Sarayı برگزار شد. متاسفانه صدا سایان و اونور شان در سال 2010  از هم جدا شدند.

لازم به ذکر است که صدا سایان تاریخ تولد خود را در سال 2017 دوباره تغییر داد و تاریخ تولد حقیقی اش را در شناسنامه خود ثبت نمود. صدا سایان تمام تجربیات خود در زمینه ی ازدواج و تشکیل خانواده را در برنامه های ازدواج و همسر یابی، که به عنوان مجری حضور دارد صمیمانه به اشتراک می گذارد. صدا سایان هم اکنون در برنامه O ses Türkiye حضور دارد.

 

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: