ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Sezen Aksu

زندگی نامه Sezen Aksu

تاریخ تولد : 13/07/1954 (سن 65)
محل تولد : Denizli, Turkey
حرفه(ها) : خواننده، ترانه سرا
سبک ها : پاپ

زندگی نامه Sezen Aksu – سزن آکسو

زندگی نامه و بیوگرافی Sezen Aksu:

سزن آکسو  که نام اصلی اش Fatma Sezen Yıldırım می باشد. در سال 1954 در شهر دنیزلی ترکیه متولد شد. البته خانواده اش زمانیکه او سه ساله بود به شهر ازمیر ترکیه نقل مکان کردند. و او تحصیلاتش را در شهر ازمیر سپری کرد سزن به همراه درس های موسیقی سنتی که از روشدو شارداغ گرفت.

در کلاسهایی چون نقاشی و بازیگری نیز شرکت نمود. سزن آکسو یکی از بنام ترین و مشهورترین خوانندگان ترکیه ای است که به عنوان ملکه ی موسیقی ترک شناخته می شود. او با فروش بیش از چهل میلیون آلبوم یکی از نام های افسانه ای موسیقی پاپ ترکیه است.

زندگی حرفه ای Sezen Aksu:

سزن آکسو در سال 1970 فعالیت های موسیقی اش را شروع کرد. اولین آلبوم رسمی اش با نام Allahaısmarladık در سال 1977 که در تاریخ موسیقی ترکیه یکی از البوم های ماندگار است را منشتر نمود. سزن با آلبوم های بعدی اش شهرت و محبوبیت خاصی را به دست آورد و تاکنون نزدیک به 24 البوم منتشر کرده است.سزن آکسو تاکنون بیشتر از 400 شعر و ترانه ساخته است و 197 عدد از این شعر ها در کتاب Eksik Şiir (شعر ناقص) در منتشر شد. نسخه ی دوم این کتاب نیز در سال 2016 به عنوان یکی از پروژه های انتشارات Metis بود.تاکنون سزن اکسو هنرمندان به نام و موفق زیادی را به موسیقی پاپ ترکیه معرفی کرده است. آخرین آلبوم سزن اکسو در تاریخ 2017 به نام Biraz Pop Biraz Sezen معرفی شد.

 سزن آکسو در سینما:

سزن آکسو که فعالیتهای مختلفی در رشته بازیگری نیز انجام داد، در سال ۱۹۷۸ که آلبوم “سرچه” را به بازار عرضه نمود.او برای اولین بار در یک فیلم سینمایی، ایفای نقش کرد. سزن آکسو به تمرینهای بازیگری خود، با انجام نمایشنامه‌های کوتاه در کنسرتهای «ساز یا جاز»، «سزن آکسو می‌سراید» و برنامه تلویزیونی «شوی سزن آکسو» ادامه داد.

شما می توانید ترجمه متن آهنگ های سزن آکسو را در پایین این صفحه از سایت لیریکستان مشاهده فرمایید.