ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Sibel Can

زندگی نامه Sibel Can

تاریخ تولد : 01/08/1970 (سن 49)
محل تولد : Istanbul, Turkey
حرفه(ها) : بازیگر، خواننده، ترانه سرا
سبک ها : فولک - پاپ

زندگی نامه Sibel Can – سیبل جان

زندگی نامه و بیوگرافی سیبل جان

Sibel Cangüre  (سیبل جانگوره) معروف به Sibel Can (سیبل جان) خواننده ی معروف و بسیار محبوب سبک فولک پاپ ترک است که در تاریخ 1970 Aug 1 (دهم مرداد ماه) در شهر استانبول و در محله کارا گومروک به دنیا آمد و اصالتا کولی می باشد.پدرش کمانچه نواز بسیار ماهری بود که با بیشتر سولیست ها و خوانندگان ترک همنوازی کرده بود.  وی علاوه بر خوانندگی، در زمینه ی بازیگری و رقصندگی  هم بسیار با استعداد می باشد و فعالیت هنری خود را به عنوان رقاصه آغاز کرده است. وی یکی از مشهورترین هنرمندان ترک است که سالیان سال علاوه بر خود کشور ترکیه، در کشور های همسایه نظیر ایران و آذربایجان و کشور های عربی هم شهرت چشمگیری به دست آورده است.

زندگی نامه Sibel Can – سیبل جان

آلبوم های سیبل جان:

اولین آلبوم سیبل توسط یکی از بزرگترین نام های تاریخ موسیقی ترکیه یعنی اورهان گنجه بای که در سبک آرابسک فعالیت میکند، آماده شد و این یکی از دلایل مهم در شهرت سیبل بود. سیبل در آلبوم های اولیه خودش بیشتر به سبک آرابسک تمایل داشت و اوج موفقیتش در آن سالها در طی آلبوم چهارم اش روی داد و او دیگر تبدیل به خواننده شماره یک ترکیه شده بود.بی شک سیبل در تمام این سالها ترانه های ماندگار بسیاری را به گوش مخاطبانش رسانده است که بعضی از آنها عبارت اند از: Dedikodu و Deli Yüreğim و Padişah و Eziyet و Çantada Keklik و بسیاری از ترانه های ماندگار دیگر که سالهای طولانی، طرفدارانش با آن ترانه ها زندگی کرده و خاطره ساخته اند.

سیبل جان در سریال ها و سینما:

همان طور که ذکر شد سیبل علاوه بر موسیقی و رقص در زمینه ی بازیگری در سریال های تلوزیونی و فیلم های سینمایی نیز موفقیتهای چشمگیری به دست آورده است. آخرین فیلم سیبل جان در تاریخ 2017 به نام Sevdanın Bahçesi در سینماها پخش شد و در آن فیلم نقش Sevda را ایفا نمود. آخرین آلبوم موسیقی سیبل نیز در ماه های گذشته به نام Yeni Aşkım منتشر شد.

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

 

آثار های ترجمه شده :