ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Sıla Gençoğlu

زندگی نامه Sıla Gençoğlu

تاریخ تولد : 17/06/1980 (سن 39)
محل تولد : Denizli, Turkey
حرفه(ها) : خواننده، ترانه سرا
سبک ها : پاپ

زندگی نامه Sila – زندگی نامه سیلا

زندگی نامه و بیوگرافی sila:

Sıla Gençoğlu سیلا گنچ اوغلو که بیشتر با تک اسم Sıla نامیده می شود، آهنگساز، ترانه سرا و خواننده معروف ترک است. سیلا در تاریخ 17 ژوئن 1980 در شهر دنیزلی ترکیه، از مادری ازمیری و پدری از  اهل دنیزلی متولد شد. سیلا برای ادامه تحصیلاتش ابتدا به ازمیر و سپس به استانبول نقل مکان نمود. وی فعالیتهای موسیقی اش را از دوران دبیرستان شروع کرد و در دانشگاه، در رشته ی موسیقی جز تحصیلاتش را به پایان رساند، البته سیلا در دانشگاه استانبول به مدت یک سال در رشته ی زبان و ادبیات فرانسه نیز تحصیل کرده بود که بعد از این مدت، رشته ی مورد علاقه ی خود یعنی موسیقی را ادامه داد. بعد از مدت کوتاهی به عنوان همخوان و یا بک وکال، سالها در کنار خواننده و ترانه سرا و آهنگ ساز معروف ترک Kenan Doğulu فعالیت کرد.

در سال 2007 با ترانه ی زیبای …Dan Sonra (بعد از….) توجه همگان را به خود جلب کرد و در لیست بهترین های سال رتبه ی اول را به خود اختصاص داد و بعد از مدت کوتاهی در سال 2009 با آلبوم Imza (امضا) و در سالهای بعد با دیگر آلبوم هایش توانست موفقیتش را تداوم ببخشد.البته سیلا علاوه بر فعالیت های موفق شخصی اش با اشعار و ترانه های زیبایی که به دیگر خواننده های ترک زبان اعم از Ferhat Göçer و Kenan Doğulu و همخوانی اش با Sezen Aksu داشته مورد تحصین هنرمندان قرار گرفته است.

ترانه ها و اشعار سیلا همیشه سبکی منحصر به فرد دارد و طرفداران او شیفته ی هنر زیبای او هستند. البته لازم به ذکر است که سیلا در سالهای گذشته برنده ی جوایز زیادی شده است.

آلبوم های سیلا عبارت اند از:

 

Sıla (2007)  سیلا

İmza (2009) امضا

Konuşmadığımız Şeyler Var (2010) چیزهایی هست که صحبت نکردیم

Vaveyla (2012) واویلا

Yeni Ay (2014) ماه تازه

Mürekkep (2016) مرکّب

Heybeden Şarkılar (2017)

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: