ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Tarkan

زندگی نامه Tarkan

محل تولد : Alzey, Germany
حرفه(ها) : خواننده، ترانه سرا
سبک ها : پاپ

زندگی نامه Tarkan – تارکان

زندگی نامه و بیوگرافی Tarkan:

تارکان تِوِت‌ اوغلو Tarkan Tevetoğlu خواننده، ترانه سرا و آهنگ ساز مشهور ترک که در 1972 شهر آلزی آلمان متولد شد. نام پدرش علی و نام مادرش نشه است و نام تارکان برگرفته شده از نام یکی از قهرمانان افسانه ای ترک می باشد. عشق و علاقه تارکان به موسیقی از سال‌های کودکی آغاز شد. تارکان در سال ۱۹۸۶ همراه با خانواده راه ترکیه را در پیش گرفت و ساکن شهر کارامورسل شد. او در مدرسه موسیقی کارامورسل شروع به تحصیل در زمینهٔ موسیقی سنتی کرد. چند سال بعد همراه خانواده به استانبول مهاجرت کرد. و در مدرسه موسیقی uskudar به تحصیلش ادامه داد و برای امرار معاش در مکان‌ها و مراسم‌ها مختلف ترانه‌های سنتی اجرا می‌کرد. بعد از اتمام دوره ی دبیرستان، وقتی که در رشتهٔ دانشگاهی موردعلاقه‌اش پذیرفته نشد، تصمیم عزیمت به آلمان را گرفت. ولی در همین موقع بود که با صاحب شرکت موزیک استانبول پلاک، mehmet sogutoglu آشنا شد. تارکان قرارداد ساخت آلبوم موسیقی را امضا کرد.

زندگی نامه Tarkan

شروع فعالیت موسیقی تارکان:

اولین آلبوم تارکان با نام Yine sensiz در سال 1992 به صورت نوار کاست منتشر شد.در سال ۱۹۹۴ دومین آلبوم تارکان با عنوان A-acayipsin در ترکیه، در سال ۱۹۹۶ در آلمان و در سال ۱۹۹۸ در روسیه منتشر شد. در این آلبوم تارکان با Sezen Aksu، Yıldız Tilbe، Ozan Çolakoğlu، Ümit Sayın همکاری کرد و فروش آلبومش را به یک و نیم میلیون رساند.

تارکان در سال 1995 در طی مراسم جوایز Kral TV جایزهٔ بهترین خوانندهٔ مرد سال و برای ترانهٔ Hepsi senin mi جایزهٔ بهترین ترانهٔ سال دریافت کرد. در این سال تارکان به آمریکا مهاجرت کرد و ساکن شهر نیویورک شد.

و تارکان در سال 1997 آلبوم Ölürüm sana منتشر نمود و این آلبوم  با فروش نزدیک به ۲/۷میلیون نسخه پرفروش‌ترین البومِ او بحساب می‌آید. در این سال  پس از موفقیت و فروش شگفت‌انگیز آلبوم در اروپا و آمریکا کارشناسانِ موسیقی ترکیه به تارکان لقبِ مگااستار یعنی فوق ستاره را دادند. تارکان در سن ۲۵ سالگی تبدیل به مگااستارِ ترکیه شده بود.

آلبوم ها:

Yine Sensiz (1992)
Aacayipsin (1994)
Ölürüm Sana (1997)
Karma (2001)
Come Closer (2006)
Metamorfoz (2007)
Adımı Kalbine Yaz (2010)
Ahde Vefa (2016)
10 (2017)

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: