ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.
درخواست متن و آکورد آهنگ

تصویر خواننده

Yalın

زندگی نامه Yalın

تاریخ تولد : 30/03/1980 (سن 39)
محل تولد : Istanbul, Turkey
حرفه(ها) : خواننده، ترانه سرا، تنظیم کننده
سبک ها : پاپ

زندگی نامه Yalin – یالین

زندگی نامه و بیوگرافی Yalin:

حسین یالین Hüseyin Yalın خواننده و ترانه سرا و آهنگساز ترک است که در سال 1980 در محله Nişantaşı شهر istanbul متلود شده است. دوران ابتدایی را در دبستان  Ataköy İlköğretim Okulu گذرانده است. نام مادرش Figen و نام پدرش Kamil می باشد. زندگی یالین درحالی که در دوران ابتدایی به شدت به خلبانی علاقمند بود با خرید گیتاری که توسط پدرش به خانه آمد، تغییر کرد. او از همان سالها شروع به آموختن گیتار نمود.  و ب گذر زمان به گیتارش و موسیقی علاقمند تر می شد.

زندگی نامه Yalin

شروع فعالیت موسیقی یالین:

یالین در سالهایی که در تلاش برای آهنگسازی بود به همراه Selim Öztürk که گیتاریست گروه Kargo است شروع به فعالیت در راستای انتشار آلبوم کردند. یالین توانست به همراه سلیم و چند موزیسین دیگر در سال 2004 البوم Ellerine Sağlık را منتشر نماید. ترانه ی Zalim که یکی از ترانه های موجود در آلبوم بود به شدت مورد استقبال قرار گرفت و این آلبوم با فروش بیش از 200.000 در اولین هفته ی انتشار، جایگاهی خاصی در عرصه ی موسیقی ترکیه به خود اختصاص داد.

این آلبوم در مدت کوتاهی یعنی در عرض 4 ماه توانست بیش از 500.000 نسخه بفروشد. بدین ترتیب آلبوم Ellerine Sağlık در لیست پرفروش ترین آلبوم های Universal Music جهان بعد از یکی از آلبوم های بزرگترین گروه های موسیقی جهان Guns N’ Roses رتبه ی چهارم جهان را به خود اختصاص داد. این آلبوم در دنیای دیجیتال با بیش از 1 میلیون و 700 هزار نسخه رکود تازه ای ثبت کرد. یالین در عرصه ی موسیقی همیشه در مسیر پیشرفت و موفقیت قرار داشته است. وی یکی از برجسته ترین هنرمندان ترکیه به شمار می آید.

آلبوم ها:

Ellerine Sağlık (2004)
Bir Bakmışsın (2005)
Herşey Sensin (2007)
Ben Bugün (2009)
Sen En Güzelsin (2012)
Bayıla Bayıla (2016)

لطفا با نظرات و پیشنهادات خود همراه با خانواده لیریکستان باشید.

آثار ترجمه شده و آکورد ها: